שריינו מקומכם לפסח  - כל הטיפים לניקוי חלונות למקדמים

הגשם שירד בחודש האחרון הצליח אמנם למלא את הכינרת אך בנוסף הוא גם הצליח ללכלך לא מעט חלונות. מרבית הישראלים לא מצליחים לעמוד במראה של חלון מלוכלך ומאובק, ומתמודדים עם הצורך לנקות את החלונות בתדירות גבוהה. וצריך להבין , מדובר בפעולה לא פשוטה כלל ואף סזיפית ומתישה. קיימות מספר דרכים לנקות חלונות באופן יעיל  וגם לדחות את הצורך לנקות בתדירות גבוהה.

 

 

מה הדרך הכי טובה לנקות חלונות לבד?

 

 

דבר ראשון כדאי מאוד לדעת שהשימוש בעיתונים לניקוין חלונות וזגוגיות אינו יעיל- השימוש בנייר עיתון לניגוב וייבוש החלון משאיר סימנים ולכלוך. מה שכן ניתן וכדאי לעשות בעזרת עיתונים הוא להניח אותם לאורך החלון או על עדן החלון למטה כדי שיספגו את המים שיטפטפו ויזלגו למטה בזמן הניקיון ולא יגיעו לרצפה. כמובן שניתן להיעזר לטובת זה גם במגבת. לייבוש החלון רצוי לעשות שימוש במטלית מיקרופייבר שמיועדת לפעולה הזו וגם קלה יותר לשימוש וגם עושה עבודה מעולה.

ניתן להכין נוזל לניקוי החלונות בעצמכם – שתי כוסות מים עם חצי כוס של סבון נוזלי ורבע כוס חומץ. יש לטבול את המטלית בתערובת ולנגב את החלון בתנועה סיבובית. ניתן לנגב בתנועות סיבוב לצד הנגדי או לאותו הכיוון – רק חשוב לשים לב שלפעולת הניגוב נדרשת מטלית שונה.

את ניקוי החלונות רצוי להתחיל מהצד הפנימי – רוב הלכלוך מצוי בצד החיצוני ולכן כשתצאו החוצה תוכלו לדעת שהחלון נקי ולא תצטרכו לצאת שוב. 

במידה ואת הניגוב אתם מבצעים באמצעות מגב- כדאי לנגב בכיוונים שונים את הצד הפנימי ואת הצד החיצוני – באופן הזה ניתן יהיה להבחין בקלות האם נשאר לכלוך או סימנים ולהגיע לנקות אותם במהירות. 

במקרה של מדבקות ישנות שהודבקו על החלון  ניתן למרוח על המדבקה מיונז ולגרד אותה לאחר מכן בעזרת כרטיס אשראי ישן. באופן הזה תמנעו מהזכוכית להישרט.

בסיום הניקוי כדאי למרוח בחלק החיצוני של החלון שכבה של וקס או של שעווה לרצפה. אלו יסייעו לכם למנוע את הלכלוך למשך זמן ארוך יותר. 

 

 

ניקוי תריסים ומסילות 

זה נראה מסובך- אבל האמת היא שניקוי המסילות הוא דווקא החלק הקצר והכי פחות מאומץ בניקיון חלונות. ניתן לנקות אותן באמצעות שואב אבק או באמצעות קיסם אוזניים שטבול בחומץ. לגבי התריסים פה כבר מדובר במשימה טיפה יותר מורכבת אך במידה ומנקים את התריסים באופן קבוע – ניקוי תריסים לא יהפוך למשימה קשה.  ניתן לערבב כמות שווה של חומץ ומים בכלי ובאמצעות גרב ישנה לנגב כל תריס ולסחוט מדי פעם את הלכלוך. 

ניקוי יסודי ומקצועי

 

במקרים רבים בחללי משרדים או בבתים שבהם יש חלונות גדולים ורבים או במקרים של חללים שממוקמים במקום גבוה ונדרש לניקוי חלונות בגובה, הדרך היעילה , המהירה והמשתלמת ביותר היא להזמין ניקוי מקצועי.

חברת ניקוי מקצועי תוכל לסייע בניקיון של כל סוגי החלונות בכל המיקומים השונים מבפנים ומבחוץ בסטנדרט איכות גבוה וכך, המאמץ למרות הטיפים שלנו יהיה קטן מאוד. לחברות ניקיון מקצועיות מכשור וחומרים מתאימים לניקיון חלונות שהופכים את הפעולה לטובה יותר , מהירה יותר ועמידה יותר לאורך זמן. אין ספק שזמן שווה כסף. וניקוי חלונות לוקח זמן ומצריך מאמץ. במקרים מסוימים הוא ממש לא אפשרי בלי עזרה מקצועית בשל המיקום של החלון והאופי המיוחד שלו שמחייב התערבות חיצונית. שיטות ניקיון שונות כמו אוסמוזה הפוכה, ניקיון בסנפלינג ואו הוצאת החלון.

 

מהמקום והחזרתו לאחר ניקיון יכולים להתבצע ע"י אנשי מקצוע ויחסכו לכם הרבה מאוד זמן  ובעיקר מאמצים מיותרים.

והדבר הכי חשוב בנושא ניקיון חלונות – ובעיקר בניקוי חלונות בגובה- בטיחות מעל לכל.  ניקיון חלונות בהרבה מאוד מקרים מצריך טיפוס על שולחן /כיסא או סולם. ומטבע הדברים קיימת סכנה למעוד או חלילה ליפול מהם. ולכן חשוב מאוד לבחון האם הניקיון חשוב יותר מהבטיחות ובמידה ולא כדי להיעזר בשירותי ניקיון מקצועיים בעלי אבטחה וביטוח שיוכלו לוודא שהעבודה שתתבצע תהיה גם מעולה וגם ובעיקר בטוחה. 

 

 

מתי כדאי לנקות את החלונות?

 

 

הטיימינג כמו בכל דבר הוא גולת הכותרת. ואם הגעתם לעמוד הזה , והניקיון של החלונות נחוץ לכם, כנראה שזה גם הזמן המתאים. ניקיון חלונות חשוב במהלך כל השנה אך לרוב ניקיון מקצועי נדרש בסמיכות לפסח- ושם גם חל עומס גדול של הזמנות. ולכן כדי לשריין מקום ולהבטיח ניקיון מקצועי איכותי סמוך לחג הפסח כדאי להזמין מקום כבר מעכשיו.

כל מה שצריך לעשות כדי לשריין מקום בזמן הוא להקליק