בטיחות בגובה – פשוט לא מתפשרים

ניקוי חלונות נראה כפעולה טריוויאלית, אך מה עושים כאשר החלונות נמצאים בגובה של שלוש קומות, של עשר או אפילו עשרים? ניקוי חלונות בגובה דורש מיומנות, ניסיון והקפדה על תקנים מחמירים. מחד, נדרשת יכולת לנקות בצורה יסודית כל פינה בחלון ומאידך להקפיד שלא למעוד, להחליק או להיפגע בזמן העבודה בגובה. אספנו עבורכם כמה טיפים חשובים

הנוגעים לעבודות ניקיון בגובה.

 

 

 

 

 

 

הקפידו לבדוק את הציוד בכל תקופה

 כאשר מדובר בחלק חיצוני של חלון בקומות הגבוהות, הניקוי מתבצע באמצעות ציוד סנפלינג מתקדם. לעיתים, המנקה יכול לשמור על כל כללי הבטיחות, אך כשל בציוד יכול לגרום לנפילה, או לפגיעה מהציוד עצמו. חשוב להקפיד לערוך בדיקות תקופתיות לציוד, ולוודא כי הרתמות מחוזקות היטב לחבלים, החבלים חזקים ויציבים – ולא החלו להיפרם, ואחיזתם עדיין יציבה.

עבדו רחוק מנקודות או חוטי חשמל

היות וניקיון החלונות מתבצע עם כמות גדולה של מים, קרבה לנקודות חשמל עשויה להיות קטלנית. במשרדים חדישים קל יותר להימנע ממגע עם חוטי החשמל, אך במשרדים ישנים יותר לעיתים קיימים חוטים חשופים, חיבורים גלויים או אף מתקנים חשמליים שיש להימנע ממגע איתם. הקפידו לבדוק עם מנהל התחזוקה של המקום אם קיימת סכנה של מתקני חשמל גלויים בקומה מסוימת, ודאגו לכסות ולאטום אותם היטב לפני התחלת העבודות.

בדקו היטב את נקודות העיגון

לפני שעובד מתחיל להשתלשל מהגג – בדקו היטב את נקודות העיגון. גם חיבורים שנראים יציבים, עשויים להיסדק או להישבר כאשר נמצא עליהם אדם הנע בצורה אינטנסיבית. קשירה הדוקה לעוגן יציב, תבטיח סביבת עבודה בטוחה יותר. יש לוודא כי העובד הודרך היטב לפני ביצוע עבודות הניקיון בגובה, ויש בידו אישור המעיד על השתתפותו בהדרכה זו.

הוסיפו מערכות בלימה נוספות

במשך כל הזמן שהעובד נמצא בגובה יש להקפיד על מנגנוני הבטיחות הבאים:

  1. רתמת עבודה מהודקת.

  2. מערכת הבולמת נפילה.

  3. מערכת למניעה נפילה

  4. מערכת מיקום ותמיכה – באמצעותה העובד יוכל לעבור מנקודה אחת למשניה בזמן העבודה - בצורה בטוחה.

  5. חבישת קסדת מגן – גם אם כל אמצעי הבטיחות כשלו, במקרה של נפילה, קסדת המגן יכולה להציל חיים.
     

שומרים על התקנים – בכל מקום

אין זה משנה באיזה אזור בארץ נמצא הבית או המשרד בו אתם זקוקים לניקוי חלונות. עובדים מיומנים בחברת ניקוי חלונות בנתניה יעבדו בדיוק עם אותם תקנים של חברה מקבילה באזור השפלה או הצפון. יש לשמור על אותם כללי זהירות בכל מקום, ולהקפיד לשים לב לתנאי השטח, מזג האוויר, תוך זיהוי של גורמי סיכון מקדימים.

לסיכום, עבודות ניקיון בגובה מאפשרות ניקוי יסודי של המבנה מבחוץ בצורה מהירה ונוחה, עם זאת, יש לזכור כי חשוב לשמור על כללי הבטיחות על מנת למנוע, ככל האפשר, תאונות עבודה מצערות.

ניקיון חלונות גבוהים בבטחה