עיצוב הבית בחורף

החורף הישראלי מביא איתו חוויות שונות. בראש ובראשונה החשכה מתחילה בשעה מוקדמת והופכת את היום להרבה יותר קצר. 

היכולת ליהנות מהנוף מתקצרת ואם באביב ובקיץ יכולתם לשבת במרפסת או בסלון וליהנות מהנוף דרך החלון ולהאיר את כל הבית בתאורת יום חמימה הרי שבחורף האפשרות הזו מתמעטת מאוד.

בהרבה בתים בישראל התאורה של היום היא חשובה – וגם בעולם כבר הבינו שלתאורת יום עם אור צהבהב יש השפעה גדולה על מצב הרוח וההנאה.

טרנדים בעיצוב חלונות ב2019 

העיצוב הטרנדי של 2019 כולל הרבה מאוד זכוכית מבודדת שמאפשרת תחושת מרחב וגודל והרגשה של חיים בטבע גם מתוך הבית. 
הישראלים מאוד אוהבים את הטבע וגם מאוד אוהבים את הפרטיות שלהם בו זמנית. אם בעבר זכוכיות גדולות ומראה אקווריום היה נראה חריג הרי שב2019 ככל שהזכוכיות יותר גדולות והשטח שלהן גדול יותר בבית כך עדיף.
בשונה מהחורף, בארצות אירופה או ארצות הברית שבהן ניתן לחוות בלא מעט ימי שלג וגשמים, גם בישראל כבר מבינים את החשיבות של חלונות טרמיים ומבודדים מרעש.


סוגי חלונות 


קיים מבחר גדול של סוגי חלונות שנבדלים זה מזה באופן וזווית הפתיחה שלהם. קיימים חלונות שבהם כיוון הפתיחה הוא כמו דלת שניתן לקבוע אם כיוון הפתיחה יהיה החוצה או פנימה. קיימים חלונות שניתן לפתוח באמצעות הזזה הצידה בחלונות הללו נעשה יותר ויותר שימוש בשנים האחרונות , קיימים חלונות שכיוון הפתיחה שלהם הוא בצורת זווית אלכסונית כלפי מעלה. בחלונות כאלה נעשה שימוש בחדרי שירותים ומטבחים ובחללים שבהם יש לתת דגש על נושא אוורור ונטרול של ריחות. 
מסגרת החלון יכולה להיות עשויה מעץ אך בשנים האחרונות נעשה יותר ויותר שימוש דווקא במסגרות אלומניום.


התאמת הזכוכיות לחלונות


ניתן להתאים את הזכוכיות והחלונות בהתאם לסוגי החדרים והצרכים השונים כשהם מתחשבים בתנאים שונים כמו לדוגמא- בסלון הבית במידה והוא פונה לנוף טבעי יפה הרי שלחלונות גדולים תהיה השפעה גדולה והזכוכית שתיבחר תצטרך להיות בעלת רמת שקיפות אופטימלית. מצד שני החלון צריך להיות חסין וחסים מפני רעשים ושהנראות מבחוץ לתוך הבית תהיה מעטה או חסומה לגמרי. בחדרי שינה החלונות צריכים להיות כמה שיותר חסינים לרעשים וחשוב לכסות אותם בתריסים כדי לאפשר שליטה בהחשכת החדר בשעות שבהן יש אור יום בחוץ.


תוספות לחלונות 


החלון לא עומד לבדו. בישראל גם בחורף ובקור עדיין חשוב לשלב בנוסף לחלון רשתות שימנעו כניסתם של חרקים מעופפים. הרבה אנשים לא אוהבים את הרשתות מהטעם האסתטי שהם מונעים את השקיפות שמאפשרת הזכוכית. חשוב לדעת שכאשר מתקינים חלון יש אפשרות גם להתאים את הרשת ואביזרים נוספים כמו תריסים או וילונות ולראות בכולם לא רק פריט שימושי אלא פריט עיצובי שיש לקחת בחשבון. וכמובן גם את נושא הניקיון שלהם. ניקוי רשתות שונה מניקוי חלונות ומחייב התייחסות נפרשת.


ניקיון ואחזקה שוטפת


כשבוחרים חלונות וכמובן את האביזרים הנוספים לחלונות, גם את נושא הניקיון והאחזקה השוטפת שלהם לאחר ההתקנה. 
טרנד שלא משתנה עם הזמן הוא הצורך של החלונות להיות נקיים – וככל שהחלונות גדולים יותר כך יש יותר שטח לנקות בהם. 
בין אם מדובר בבית קרקע , בית קומות או דירת מגורים, לנקות את החלונות יש מספר דרכים אך בכולם מדובר במשימה המחייבת מאמץ ולא בכל הבתים זו פעולה שניתן לבצע ללא סיוע חיצוני.


אין ספק שחלונות נקיים משקפים איכות חיים וגם מעניקים אותה לדיירי הבית. והניקיון שלהם יכול גם הוא להיעשות ע"י ספק חיצוני שיוכל להעניק לכם שירות אמין יסודי מהיר ויעיל שגם ינקה את החלונות בצורה שתתאים לדרישות ולצרכים שלכם וגם תיתן לכם את הנוחות והמרחב שלא לנקות אותם בעצמיכם.


בחברת ספץ המתמחים בניקוי חלונות יוכלו לסייע לכם גם בשלב בחירת החלונות וכמובן לאחר התקנתם בניקוי חלונות ובניקוי רשתות השוטף שלהם ביסודיות ובמקצועיות ללא פשרות.
כל שתצטרכו לעשות הוא להקליק פה