איך להפטר מרטיבות בין הזגוגיות בחלונות עם זכוכית כפולה

בעלי בתים רבים בוחרים בשימוש בזכוכית כפולה בחלון על מנת לשפר את איטום הבית ושמירה על הטמפרטורה בחדר.

זכוכית כפולה חוסכת בעלויות החשמל בחורף ובקיץ, כאשר היא משמשת לבידוד, בעוד החום נשמר בתוך הבית במהלך ימי החורף הקרים והבית נשאר צונן גם בימים החמים.

החיסרון של זכוכית כפולה הוא במידה ושני החלונות אינם אטומים לחלוטין מים ורטיבות מתחילים להתעבות בין הזכוכיות, ולא ניתן לנקותם כאשר מנקים את החלונות. במקרה הגרוע הרטיבות גורמת להווצרות עובש והחלון המבריק והצלול הופך לאטון וכעור. מנקה חלונות רגיל לא יוכל לעזור, משום שהרטיבות הינה  בין הזגוגיות ולא עליהן. אז כיצד ניתן להפטר מהרטיבות בין הזגוגיות?

ניקוי הזכוכית באמצעות השפרצת חומר ניקוי ויניקה

כאשר קיים מרחק קטן בין שתי הזגוגיות קיימת דרך באמצעות ציוד מקצועי לנקות את הרטיבות והאדים באמצעות השפרצת חומר ניקוי בין שתי הזגוגיות ויניקה שלו בסיום הניקוי. פעולה זו מתבצעת על ידי אדם מומחה ולא מומלץ לבצעה בבית לבד. לאחר ניקוי חיצוני של הזגוגיות נעשה שימוש במקדחת זכוכית מיוחדת על מנת ליצור חור קטן בתחתית הזכוכית דרכו מוחדרת צינורית קטנה אל בין הזגוגיות.

בשלב זה חומר ניקוי מיוחד מושפרץ אל השטח שבין הזכוכיות ודבק מיוחד לאיטום החלון מוחדר אל חלקו התחתון על מנת לאטום את החלון מבפנים ולמנוע כניסת לחות בעתיד. בשלב הבא ואקום מיוחד שואב את שאריות הנוזלים וחומרי הניקוי והחור שנקדח נאטם בקפדנות.

החלפה של החלון

אם אינכם מעוניינים לפנות לאיש מקצוע על מנת לנקות את החלון, תוכלו להוציא את החלון ממקומו ולשלוח אותו להחלפת הזכוכית. כל ספק המאושר להחלפת זכוכית בידודית כפולה יוכל להחליף את הזגוגיות. בכל מקרה לא מומלץ לנסות להפריד בין הזגוגיות על מנת לנקות, הפרדה שלהם תהפוך את הזגוגית לרגישה יותר, ומעבר לאובדן הבידוד הקיים הפרדת הזגוגיות תגרום להתחדשות הבעיה בעתיד הקרוב.

 

ניקוי חלונות ראווה עם זכוכית כפולה

לניקוי חלון ראווה יש המשתמשים בזכוכית כפולה בחלון הראווה של החנות או אולם התצוגה. הזכוכית הכפולה יעילה ביותר לבידוד כאשר היא משמשת כמעין קיר חיצוני, אך בדומה לחלון העשוי מזכוכית כפולה גם חלון ראווה העשוי מזכוכית בידודית עשוי לסבול מרטיבות בין הזגוגיות. כאשר מדובר בחלון ראווה במרבית המקרים הבעיה נובעת מחלון שלא נוקה כראוי לפני האספקה, או שלא יושם עליו חומר סופח לחות. ספקים רבים של חלונות ראווה מעניקים אחריות לחלון, ובמידה ולחות מצטברת עליו בחלקו הפנימי האופציה הטובה ביותר היא החלפת חלון הראווה באחר.

לסיכום, ניקיון של רטיבות בין הזגוגיות במקרה של זכוכית כפולה או בידודית אינו פשוט. יש להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום ולבדוק האם משתלם יותר לנקות את הזכוכית או דווקא להחליפה בחדשה.

הכן דירתך לפסח - ספץ חלונות